Математика 1 клас
Тема. Вправи і задачі на засвоєння таблиць додавання і
віднімання в межах 10.
Мета. Закріпити таблиці додавання і віднімання в межах 10,
уміння креслити відрізки, вдосконалити обчислювальні навички. Розвивати
пам’ять, логічне мислення, зв’язне мовлення. Виховувати сміливість,
наполегливість у досягненні мети, вміння дружити, здатність прийти один одному
на допомогу.
Обладнання. таблиці, лялька їжака,
мікрофон.
Хід уроку
1. Організація класу до уроку.
Пролунав дзвінок, починається урок.
Працюватимемо старанно, щоб почути у кінці.
Що у першім класі учні – просто молодці!
Сьогодні у
нас не зовсім звичайний урок математики.
Казки гуляють по світу,
Шукати їх зовсім не треба
Вони самі приходять до тебе.
Ви любите читати казки?
А створювати свої казки – ще цікавіше!
Ось сьогодні ми помандруємо в казку. Повторимо та
закріпимо таблиці додавання та віднімання в межах 10.
2. Подорож у казку.
Ген за синіми морями та за
темними лісами проти неба на землі жив їжак в однім селі.
1. (З’являється на дошці їжак)
Звали його звірі їжаком
Нестайком, бо він взимку спати не любив.
Він був сміливим і відважний,
завжди допомагав друзям, виручав усіх з біди.
А сам любив дуже подорожувати і
все довкола рахувати.
І ось одного разу подорожував він
землями королеви Математики і потрапив на галявину Усного рахунку. Жителі цієї
галявини дуже люблять рахувати, задачі усно розв’язувати.
А зараз вони хочуть перевірити наскільки добре ви
вмієте рахувати.
2. (На дошці показуються ромашки)
З обчисленням ви справились, а ось із задачами.
1. По дорозі їжак біг,
Ніс 10 яблук на пиріг,
Троє впало покотилось
Скільки яблук залишилось.
(7)
2. Чотири
сороки ішли на уроки
Три
із сорок не вивчили уроки
Скільки
сорок вчили урок?
(1)
3. Біля
річки на галявці
Знайшли
моркву сірі зайці.
Вісім
морквин – це не мало
Три
з’їли. Скільки стало?
(5)
4. Купила
в крамниці лисичка,
Сім
метрів шовкової стрічки.
Три
метри сестрі відірвала.
А
скільки принесла?
(4)
5. Білка
мала білченя
По
горіхи йдуть щодня,
А
зриваючи горіхи
Білченя
сказало тихо:
Ось
чотири, ось ще п’ять.
Як
же їх порахувати?
(4+5=9)
Молодці! Жителі галявини Усний рахунок залишилися
вами задоволені.
3. Але їжачку час далі рушати у дорогу.
А ось уже і ліс видніється. Він називається
Каліграфічним.
4. (Показати
зимовий ліс)
Прилетіли в трійці коні –
скакуни.
У санях повезли дівчинку вони
Має біле личко дівчина чудова.
Рукавом змахнула – у дерев обнови.
Хто це? (Зима і зимові місяці)
Так, діти. Це зима і зимові місяці.
Назвіть зимові місяці.
(грудень, січень, лютий)
Скільки їх?
(3)
Назвіть попереднє число для числа 3; наступне.
Назвіть числа, менші за 3, більші за 3.
Сьогодні повторимо написання цифри 3.
Зошит
швидко відкриваємо
Ручку
правильно тримаємо
За осанкою слідкуємо
Щоб цифри
правильно писати
Хвилинку
каліграфії треба почати
5. (На дошці появляється малюнок із цифрою 3.)
З яких елементів складається цифра 3? (з двох
півовалів)
(Перший елемент пишеться вище середини клітинки,
заокруглюється в гору, праворуч до верхньої сторони клітинки і переходить в
малий правий півовал, що прописується вниз до середини клітинки. Від нього
безвідривно пишеться більший півовал, що торкаючись середини нижньої лінії
заокруглюється ліворуч трохи вище від неї.)
Напишіть через клітинку цілий рядок.
Клітиночку вниз відступили і написали через
клітинку всі цифри
від 1 до 9.
Діти, ви добре впорались із завданням.
Поки ви писали їжачок в зимовому лісі зустрів 12
місяців.
І знаючи, про те, що він дуже любить гриби місяць
вересень на одну хвилинку зимовий ліс перетворив на осінній і їжачок встиг собі
на обід назбирати грибів і при тому для вас склав задачу, яку просить вас
розв’язати.
6. (Показується малюнок, їжак з грибами)
Давайте пригадаємо із яких частин складається
задача?
7. (Умова. Запитання. Розв’язок. Відповідь.)
Зранку їжачок гуляє
На обід гриби збирає
Дев’ять у кошику приніс,
А один туди не вліз.
Скільки грибів зібрав їжачок?
Аналіз задачі:
- Скільки було грибів у
кошику?
- Скільки у кошик не
вмістилося?
- За допомогою якої дії нам
потрібно розв’язати задачу?
- Що будемо додавати?
Записати задачу у зошит.
8. (На дошці по середині написано.
Дитина біля дошки розв’язує)
Задача
9+1=10 (гр.)
Відповідь: їжачок назбирав 11 грибів.
Молодці із цим завданням справились.
І наш їжачок рушає далі.
Коли чує гомін стоїть.
Сперечалися птахи,
Який день тижня головний
Кожен з них кричав,
Аж весь ліс дзеленчав.
Бо скінчилася робота,
Що не треба працювати,
Можна цілий день гуляти!
9.
(На дошці показуються птахи)
- Який день тижня сьогодні?
- Який день тижня завтра?
- Який день тижня був
учора?
- Який день тижня буде
після вівторка, перед понеділком, за середою, між четвергом і суботою?
- Назвіть всі дні тижня по
порядку і покажіть під якою цифрою знаходиться кожний день.
Молодці, діти ви допомогли птахам не сваритися.
10. (Появляється їжачок і каже: )
А ви любі птахи більше не галасуйте, а до мудрої сови в лісову школу
летіть. Вона вас навчить. Бо я і сам туди до першого класу ходжу.
11. (Малюнок Мудрої сови)
Фізкультхвилинка.
(Діти співають пісеньку під музику і виконують вправи)
Пісня «Їжачок»
З галявини Відпочинку пішов наш їжачок далі. Іде подорожує і кругом все
рахує. Коли зир на лугу Баранець серед прикладів блукає.
12. (Малюнок на дошці)
Баран серед прикладів блукав,
Жодного не розв’язав,
Що діяти не знає,
Від тебе першокласнику
Допомоги чекає.
Перші 5 прикладів усно.
5+3=8 2+0=2 0+1=1 4+6=10 3+0=3
Як називаються компоненти при додаванні?
(Додаток, додаток, сума)
Як знайти невідомий доданок?
(Від суми відняти відомий доданок)
13. (На дошці появляється запис)
Приклади
3+__=5 5-__=2 __+3=4 4-3=1
5-__=5 5-5=0 2-__=0 2-0=2
Як називаються компоненти при відніманні?
(Зменшуване, від’ємник, різниця)
Як знайти невідомий від’ємник?
(Від зменшуваного відняти різницю)
Баранець, як почув і побачив, як
ви гарно справились із прикладами, то аж ротика відкрив. Каже може ви і самі
приклади складати можете за малюнком.
(Усно)
14. (Появляється їжак)
Загуляв я в тебе Баранець. Бувай. Таблицю додавання і віднімання вчи і
серед прикладів не блуди. Бувай пішов далі.
15. (Малюнок річки)
Ой, а ось річка протікає. Як же мені її перейти. Треба транспорт шукати,
щоб річку здолати.
16. (На дошці показується транспорт і завдання)
Розстав знаки.
Такі таблиці у кожного учня.
Діти давайте допоможемо їжачку поставити знаки < , > , = і дізнаємось чим він буде перепливати річку. А
річку буде перепливати де знак дорівнює буде стояти.
Отже, чим їжачок перепливе? (Корабликом)
Перепливши на інший бік річки вирішив їжак, щоб інші лісові тварини
транспорт не шукали, побудувати міст.
Взяв лінійку, олівець ( і ви всі так зробили) і став місток спочатку в
зошиті проектувати.
Накреслив перший відрізок 1 дм (і ви накресліть)
Другий на 2 см
менший.
А потім подумав, що сам із цим завданням не впорається. Треба на допомогу
будівельників звати. Але це буде вже завтра.
А Сьогодні їжачок дякує вам за допомогу та працю. І хоче про вас написати
замітку до шкільної газети про наш урок.
(Лялька їжак). Бере інтерв’ю. (Дітям даю мікрофон)
Я хочу, діти взяти у вас інтерв’ю.
Чи було тобі цікаво на уроці?
Чи повторили ми таблиці додавання і віднімання в межах 10?
Чи зуміли ви продемонструвати свої знання.
До побачення!
Я ЗАРАЗ ВИКОНАЮ ФІНАНСОВО ЗОБОВЛЕНО ПОЗИЦІЇ, ЯКУ Я ОТРИМАВ В LFDS. Я хотів би довести це до відома громадськості про те, як я вступив у контакт із паном Бенджаміном після того, як я втратив роботу і мені відмовили в позиці фінансова установа завдяки моєму кредитному рейтингу. Я не міг платити гонорар своїм дітям. Я відставав від рахунків, яких збирався викинути з дому через неможливість оплатити оренду житла. Саме в цей період мої діти були забрані у мене прийомною сім’єю. Потім я вирішив шукати кошти в Інтернеті, де я втратив 3670 доларів, які я позичив у друзів, і які я зірвав двома компаніями, що займаються позиками. Поки я не прочитав про: позику в Інтернеті (247officedept@gmail.com) десь в Інтернеті, все одно не переконав через те, що я пережив, поки мій родич, який є духовенством, також не повідомив мені про поточну схему позики в дуже низька відсоткова ставка 1,9 %% і прекрасні умови погашення без штрафу за невиплату платежу. У мене немає іншого вибору, ніж також зв’язатися з ними, що я зробив через текст + 1-989-394-3740, і містер Бенджамін відповів мені у відповідь. Цей день був Я найкращим і найкращим днем у моєму житті, який ніколи не можна забути, коли я отримати кредитне попередження в розмірі 400 000,00 доларів США суми позики, на яку я подав заявку. Я ефективно використав позику для погашення боргів та започаткування бізнесу, і сьогодні я та мої діти такі щасливі та задоволені. Ви також можете зв’язатися з ними електронною поштою: (247officedept@gmail.com) Довідкова лінія WhatsApptext: + 1-989-394-3740 Чому я це роблю? Я роблю це, щоб врятувати якомога більше тих, хто потребує позики, щоб не стати жертвою шахрайства в Інтернеті. Дякую і Бог благословить вас усіх, я Олександр Артем з горизонту парку до нашої ери, Україна.
ВідповістиВидалити